Aktuality

Najaktuálnejšie články

Požiar na Karpatskej ulici

Požiar na Karpatskej ulici

Požiar v byte na Karpatskej ulici č. 13 v Žiline

Dňa 17.10.2023 o cca 8:30 hod. nám bol domovníčkou vchodu oznámený požiar v byte. Domovníčku kontaktovali susedia z dôvodu výrazného zápachu šíriaceho sa z predmetného bytu, ktorí zároveň privolali hašičov. Na miesto hasiči dorazili cca do 5 min. od nahlásenia požiaru. Aj keď v čase príchodu hasičov boli vstupné dvere do bytu horúce, požiar nebol vo veľkom štádiu horenia a tak ho hasiči v krátkej dobe aj uhasili. Hasením nedošlo k poškodeniu spoločných priestorov, ani susediaceho bytu.
Požiar pravdepodobne vznikol z neopatrnosti pri manipulácií s elektrickým sporákom, na ktorom boli položené rôzne predmety (filtračná kanvica, rýchlovarná  kanvica a pod.) a následne bola obhorená aj kuchynská linka.

Napriek tomu, že sme kontakt na vlastníka bytu mali, nebolo možné sa s ním skontaktovať a vec museli prevziať príslušníci polície.

Aj táto udalosť potvrdzuje, že pri odchode z bytu musíme všetci venovať dostatočnú pozornosť riadnemu vypnutiu elektrických a plynových spotrebičov v byte a u správcu mať aktualizované kontaktné údaje na vlastníka bytu.
Image
Image
logo
Tulská 33 
010 08 Žilina OSBD

OSBD správca vášho domova

041 555 33 11
osbdza@osbdza.sk

Od 1.6. do 06.07.2023 nebude teplá voda na Hlinách VII.

    Viac v aktualitách